Mop parowy - blog

o mopach parowych…

By

Witamy! Blog – mop parowy

Witam Was na naszym blogu poświęconemu nowatorskiemu urządzeniu o dźwięcznej nazwie – mop parowy. Potrzeba uruchomienia tej strony powstała gdy zorientowaliśmy się, jak ważne jest dokładne przedstawienie produktu – zarówno jego zalet jak i wad w sposób rzetelny. Nasi klienci doceniają naszą szczerość z jaką prezentujemy mopy parowe w naszym sklepie w Warszawie. Ufają nam a my staramy się ich nigdy nie zawodzić – zawsze dbamy o to aby każda reklamacja była uwzględniana, dbamy o to aby oferowane przez nas mopy parowe były dobrej jakości, testujemy urządzenia, które oferujemy naszym klientom – innymi słowy dbamy o to aby nie być kolejnym sklepem, kolejną siecią sprzedaży – bezduszną, pozbawioną emocji i zrozumienia dla drugiej osoby.

Mopy parowe okazały się wielkim hitem już kilka lat temu i w zasadzie od ładnych kilku lat zajmujemy się tymi praktycznymi przyrządami.

Na łamach naszej witryny postaramy się przybliżyć wszelkie praktyczne aspekty stosowania mopa parowego – postaramy się wrzucać nie tylko teksty, opisy różnych prac ale również będziemy umieszczać filmy – nie reklamowe – a z życia wzięte. Nasz blog ma przełamać barierę jaka nas dzieli – barierę internetu i ekranu komputera.

By

Jak poprawnie stosować mopa parowego (czyszczenie fug)

Spróbujemy przedstawić niektóre aspekty stosowania mopa parowego w praktyce. W naszej długoletniej praktyce zauważyliśmy, że wiele osób popełnia różne błędy wynikające z pewnej niewiedzy, braku doświadczenia a w zasadzie tak naprawdę z faktu, iż nie zostały w sposób dokładny poinformowane o tym jak poprawnie mopa stosować.

Najwięcej błędów i niedopowiedzeń zauważyliśmy w przypadku starszego modelu – mopa czerwonego – otóż reklama telewizyjna przedstawiała, że można go stosować – konkretnie sam blok generujący parę (trzymany w ręku) – że można uruchamiać parę i traktować nieczystości z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Otóż tak to nie działa – para w odległości kilkudziesięciu centymetrów od wylotu nie posiada ani odpowiedniej temperatury ani dobrego ciśnienia do usuwania nieczystości. – szczególnie tych zaschniętych i wymagających szczególnego traktowania.

 

Czyszczenie fugi przy pomocy mopa parowego

Przykład – fugi – zanieczyszczone fugi. Jaka wielka była radość gdy na czerwony mop – konkretnie na ręczny generator pary założyliśmy końcówkę zacieśniającą wylot pary i okazało się, że fugi traktowane taką parą pod ciśnieniem idealnie się oczyszczają – oczyszczają się w sposób wręcz magiczny – bez zastosowania detergentów – czyszcząca moc pary wodnej – pod ciśnieniem.

Istotne było aby fugi były oczyszczane z odległości dosłownie jak najmniejszej – 1 cm. Wtedy właśnie mop parowy działał najlepiej.

Czyścić należy z małej odległości – przy zastosowaniu końcówki zacieśniającej wylot pary!!

Oczywiście bazując na tym wniosku należało sugerować naszym klientom, że mop parowy właśnie wtedy działa najlepiej gdy zacieśnimy wylot pary oraz gdy będziemy stosować go z małej odległości – oczywiście ta uwaga odnosi się do czyszczenia ręcznego – nie mówimy tutaj o powierzchniach płaskich, podłogach – to jest zupełnie inna historia.

By

Mop parowy a czyszczenie dywanu

Wpis ten dedykowany będzie wykorzystaniu mopa parowego przy czyszczeniu, odświeżaniu dywanów. Postaramy się go aktualizować o kolejne ciekawe uwagi i spostrzeżenia. Już na wstępie zaznaczamy – będą przeważać jednak uwagi krytyczne – pomimo, że sami przecież oferujemy te mopy. Nigdy niestety nie będzie tak jak na reklamie telewizyjnej – jedno przejechanie mopem po dywanie i plama znika – o nie.

Prawdą jest, że mop może być przydatny przy odświeżaniu dywanu oraz przy zabijaniu bakterii znajdujących się na jego powierzchni oraz w jego wnętrzu. Nigdy jednak nie będzie tak,  że zaschnięta plama po winie zniknie po jednym, bądź kilku przejechaniach mopem parowym – tak po prostu nie będzie i należy o tym wiedzieć – mop parowy nie jest tym samym co odkurzacz piorący, który to odkurzacz kosztuje wielokrotnie więcej i służy do nieco innych prac niż mop parowy.

Czy to oznacza,  że mop parowy jest złym produktem? Zdecydowanie nie! W końcu idealnie sprawdza się na różnych powierzchniach płaskich, świetnie sprząta kafelki, doskonale (REWELACYJNIE) czyści fugi, doskonale sprawdza się w kuchni, w brudnych zakamarkach, rozpuszcza zaschnięte nieczystości, dezynfekuje, zabija bakterie i roztocza.

Jest jednak pewna technika pracy z plamami na dywanie przy pomocy mopa. Mop parowy można wykorzystać w celu rozpuszczenia, zwilżenia i przygotowania zaschniętej plamy – porządnie ją wygrzewając – łatwiej nam później będzie potraktować ją jakimiś detergentami i oczyścić niż po prostu atakując ją samą chemią i szczotką.

 

By

Zaczynamy!

Wkrótce rozpoczniemy publikację praktycznych informacji związanych z mopami parowymi. W programie będą zarówno teksty – artykuły – opisy różnych prac jakie możemy wykonywać za pomocą mopa parowego jak i zdjęcia a co chyba najważniejsze – filmy prezentujące możliwości tego urządzenia.

Prosimy o odrobinę cierpliwości – właśnie przygotowujemy wszystko aby rozpocząć pełną para!!