Mop parowy - blog

o mopach parowych…

By

Mop parowy a czyszczenie dywanu

Wpis ten dedykowany będzie wykorzystaniu mopa parowego przy czyszczeniu, odświeżaniu dywanów. Postaramy się go aktualizować o kolejne ciekawe uwagi i spostrzeżenia. Już na wstępie zaznaczamy – będą przeważać jednak uwagi krytyczne – pomimo, że sami przecież oferujemy te mopy. Nigdy niestety nie będzie tak jak na reklamie telewizyjnej – jedno przejechanie mopem po dywanie i plama znika – o nie.

Prawdą jest, że mop może być przydatny przy odświeżaniu dywanu oraz przy zabijaniu bakterii znajdujących się na jego powierzchni oraz w jego wnętrzu. Nigdy jednak nie będzie tak,  że zaschnięta plama po winie zniknie po jednym, bądź kilku przejechaniach mopem parowym – tak po prostu nie będzie i należy o tym wiedzieć – mop parowy nie jest tym samym co odkurzacz piorący, który to odkurzacz kosztuje wielokrotnie więcej i służy do nieco innych prac niż mop parowy.

Czy to oznacza,  że mop parowy jest złym produktem? Zdecydowanie nie! W końcu idealnie sprawdza się na różnych powierzchniach płaskich, świetnie sprząta kafelki, doskonale (REWELACYJNIE) czyści fugi, doskonale sprawdza się w kuchni, w brudnych zakamarkach, rozpuszcza zaschnięte nieczystości, dezynfekuje, zabija bakterie i roztocza.

Jest jednak pewna technika pracy z plamami na dywanie przy pomocy mopa. Mop parowy można wykorzystać w celu rozpuszczenia, zwilżenia i przygotowania zaschniętej plamy – porządnie ją wygrzewając – łatwiej nam później będzie potraktować ją jakimiś detergentami i oczyścić niż po prostu atakując ją samą chemią i szczotką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>